הלוואות | מידע שימושי

רבים מאתנו מכירים את עולם ההלוואות. כמעט כל אדם בחייו השתמש בסוג מסוים של הלוואה על מנת לרכוש משהו בחייו הבוגרים.

לא משנה אם להלוואה קוראים משכנתא, סבסוד או מענק כספי שמוחזר, ההלוואות הינן חלק בלתי נפרד משגרת העולם. אמנם רובנו לקוחים הלוואות כלשהן אך הלוואות לסגירת המינוס זה דבר שמלית רבים מאתנו. אנו חוששים מכך שיוצר מצב בו אנו כבר נמצאים במינוס ובנוסף לא נוכל להחזיר את ההלוואה שלקחנו. לכן, אנשים שלוקחים הלוואות בעת היותם במינוס צריכים להיות זהירים מאוד ולהתחשב בכלל המרכיבים שההלוואות השונות דורשות מהן. אנו ממליצים לאותם אנשים להיוועץ עם אנשי מקצוע שונים, בנקים מגוונים וחברים שלקחו הלוואות כלשהן על מנת למצוא את ההלוואה הטובה ביותר והבטוחה ביותר עבורם.

אנו יודעים שנושא של הלוואות, במיוחד הלוואה לסגירת המינוס, מחדיר בנו פחד מסוים ובושה. אנו חושבים כי אם אנו לוקחים הלוואות אנו לא יודעים להסתדר עם המצב הקיים אין אנו יודעים לנהל את כספנו בצורה נכונה, אך לא כך הדבר. הלוואות אינן בהכרח נחלתם של אנשים בתחילת דרכם. גם בעלי עסקים שנקלעו לתקופה כלכלית קשה יכולים להשתמש בהלוואה על מנת להתאושש, לצאת מה-״בוץ״, להתנער ולהמשיך הלאה במסלול שבו היו. כך, בעל עסק שנכנס למשבר, אך עדיין מייצר מוצר איכותי שנצרך במשק יוכל לצאת מתקופה קשה ולא לאבד את כל יכולותיו העסקיות רק עקב משבר רגעי. הלוואה שכזו משמרת עסקים קטנים ובינוניים בשוק ועוזרת למשק הישראלי והעולמי להתקדם.

קופת חיסכון
שמרו על החזיר שלהם שבע

למעשה ההלוואות הן כלי חשוב ויעיל עבור יזמים ואנשי עסקים, והשימוש בהן צפוי לגדול עוד בשנים הקרובות על פי מצב השוק הנוכחי וכמות העסקים הנפתחים בשנה.

אנו צריכים להבין כי הלוואות לסגירת המינוס יכולות לעודד ולקדם את המשק. מצב בו אדם נכנס למינוס אינו אומר כי אדם זה לא יודע לנהל את כפיו שלו או מייצר מוצר לא טוב לעולם. מינוס הוא דבר שלעתים קורה כאשר עובדים על מוצרים גדולים וצריך לדעת להתמודד עם מצב שכזה.

הלוואות ליציאה מהמינוס מוצאות במגוון רחב של בנקים וחברות אשראי. אחת הדרכים להבין יותר בנושא ההלוואות היא להיפגש עם סוכנים רבים ככל הניתן של הבנקים הגדולים וחברות האשראי המובילות וכך להבין יותר מהי ההלוואה, איך ניתן להחזירה ומתי. באם אנו עושים את שיעורי הבית בחכמה, מתייעצים ומעמיקים בנושא ההלוואות, אנו יכולים להרשות לעצמנו לקחת הלוואה ולהחזירה בצורה נוחה, בטוחה ושלא מקשה עלינו.

חשוב להבין כי המינוס בבנק הוא דבר לא טוב לבעל החשבון. מינוס צובר ריביות גבוהות יותר וככל שאתה נכנס למינוס גדול יותר כך הבנק לא מאפשר לך לעשות יותר ויותר פעולות. הלוואות למיניהן יכולות להוציא אותך ממצב זה ולהעמיד אותך על הרגליים מחדש, גם אם באופן תיאורטי אתה כרגע נמצא במינוס מסוים.